Bio

Agnieszka Rassalska (Rassa)- dyplomowana aktorka, wokalistka, autorka tekstów. Absolwentka Studium wokalno – aktorskiego przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Laureatka festiwalowej nagrody Srebrnego Tukana za interpretacje tekstu Agnieszki Osieckiej ” Drzewo mojej Matki ” w towarzystwie zesplu No Limits, podczas Przegladu Piosenki Aktorskiej we Wroclawiu w 2008 roku,

Solowa kariera Rassy zaczęła się w 2005 roku od współpracy z formacją AFROPOL z Trójmiasta, znanej z mocnego funkowego brzmienia.

W 2007 roku wraz z zespołem NO LIMITS nagrała płytę „Angela”.

Znalazla sie na składankach „Ladies’ Jazz”

(w utworach: “Jenny’ s Day” by NO LIMITS oraz “Ta noc ten dzień” by SMOOTHMACHINE), na ścieżce dźwiękowej do Kroniki 32 i Kroniki 33 nagranej na potrzeby Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Artystka wystąpiła także na festiwalu Ladies’ Jazz 2009 w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Wspolpracuje z producentami muzyki elektronicznej. W 2009 roku wystapila na festiwalu Audioriver z kolektywem Luiphobia, i po raz kolejny w 2012 ze skladem Icy Hot.

W 2013 wraz z Petem Grace wypuscili singiel “Deep in my mind”, wydany przez Time 2 Fly Records oraz kolejny singiel ”About You” z Kolortone rowniez pod tym samym labelem.

Przygoda artystki z teatrem zaczęła sie w 2000 roku, od tego czasu związana byla ze sceną, głównie Teatru Muzycznego w Gdyni. Zobaczyć ją można było w takich produkcjach jak “Sen Nocy Letniej” W. Kościelniaka, J. Stańka i L. Możdżera, “Hair”.W. Kościelniaka i J. Stańka, “Chicago” M. Korwina i J. Stańka” i innych. Występowała również na deskach Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza w Gdyni w spektaklu    “ La Cage Aux Folles” w rezyserii Macieja Korwina oraz zagranicznych teatrów, wyjezdzajac z zespolem Teatru Muzycznego w Gdyni do Austrii, Niemiec i Szwajcarii.

Najnowszy singiel artystki ” Any time ” powstaly w lipcu 2018 roku we wspolpracy z zespolem Q jest mozliwy do odsluchania w serwisie you tube.